< Maia Hotel Çeşme Ayasaranda | Çeşme' yi Keşfet
MAIA Hotel Çeşme Ayasaranda

Çeşme' yi Keşfedin

BİR BAKIŞTA ÇEŞME

Unutulmaz bir tatil deneyimini kusursuz hale getirmek için
Çeşme hakkında kapsamlı bilgi edinin.

Çeşme' de Güneş,Deniz,Kumsal, Eğlence, Lezezetler, Yeni Deneyimler...Çeşme; mavi bayraklı denizi, altın renkli kumları, akvaryumu hatırlatan koyları, sağlık ve huzur veren kaplıcaları,
rengarenk sualtı dünyası, kusursuz doğası ve eğlence hayatıyla Türkiye turizmine hayat veren beldelerden biridir.
İzmir merkeze ve Yunanistan’ın Sakız Adası’na olan yakınlığı ile de merkezi bir lokasyonda bulunan Çeşme,
ziyaretçilerine kolay ulaşım sağlamaktadır.


İstanbul-İzmir otoyolu ile İstanbul ve Yunan adaları arasındaki köprü durumunda olan Çeşme, merkezi lokasyonunu güçlendirmektedir.
Belde, New York Times’ın belirlediği listeye göre dünya üzerinde ziyaret edilmesi gereken
52 mekân arasında 14. sırada yer almaktadır.

Adım Adım

Çeşme Tarihi

Çeşme, Lydia, Pers, Pergamon (Bergama) Krallığı, Roma ve Bizans egemenliklerine yüzyıllar boyu ev sahipliği yaparak, bugünkü tarihi konumuna ulaşmıştır.

Çeşme’de son yıllarda yapılan arkeolojik çalışmalar, bölgede Neolitik Çağdan itibaren yerleşim olduğunu göstermiştir. M.Ö 1000 yılına kadar giden tarihi bir kökeni bulunan kent, adını denizcilerin su temin ettikleri çeşmelerden almıştır. Osmanlı devletinin her sene uğradığı, bir sefer güzergahı konumunda olan belde, kıyısının olması sebebiyle tarih boyunca ticaret yolu olarak kullanılmıştır.
Sosyal ve Kültürel

Yaşam

Her yıl birbirinden renkli festivallere ve konserlere ev sahipliği yapan Çeşme, bu etkinlikler sayesinde pek çok kişiyi ağırlıyor.

Ege bölgesinde yetişen çok özel otlar ve bu otlardan pişirilen birbirinden lezzetli yemekleri ile katılımcılar tarafından büyük ilgi gören Alaçatı Ot Festivali, küçük-büyük demeden herkesin severek katıldığı Uluslararası Uçurtma Festivali ve sanatseverlerden büyük ilgi gören Ildırı Kültür Sanat Festivali gibi festivaller, Çeşmeyi her mevsim cazibe merkezi haline getirmektedir.

Bu festivaller beldeyi renklendirirken, düzenlenen açık hava konserleri ise her sene enfes bir müzik şöleni sunuyor ziyaretçilerine.

Her yıl Alaçatı’da yapılan Rüzgar Sörfü Yarışması ile dünyanın dört bir yanından gelen sörf aşıklarını konuk ediliyor.Su

SPORLARI

Su sporları yapmaya elverişli coğrafi konumu ile her yıl birçok etkinlikte spor severleri toplayan belde, onlara unutulmaz anlar sunuyor. Uçurtma ve rüzgar sörfü, dalış ve yelken gibi sporların en iyi yapıldığı yerlerden biri olan Çeşme, sporseverlerle etkinlikler aracılığı ile buluşmaya devam ediyor.

Eşssiz Bir Deneyim Çeşme

Beach'leri

Masmavi denizi, ışıl ışıl kumları, göz alabildiğine yeşil doğası ile misafirlerini ağırlayan Çeşme’de, toplam 36 tane plaj vardır.

Yumuşak altın rengi kumları, lüks şezlongları; başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız plajları ile Çeşme beach’leri hayatı güneş tadında yaşamanızı sağlar. Partilere, kokteyllere ve enfes hizmetlere sahip bu beach’ler misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.

Her sezon sınırsız eğlenceye ev sahipliği yapan beach club’lardan en popülerleri; Before Sunset ve Momo Beach happy hour’ları ile ünlüyken Dharma Beach Club ise mavi bayraklı plajı ile gelen ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Gün boyu en popüler müziklerin çalındığı beach club’lar, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.
Sınırsız Eğlence İçin

Çeşme

Her sezon sınırsız eğlenceye ev sahipliği yapan beach club’lardan en popülerleri; Before Sunset ve Momo Beach happy hour’ları ile ünlüyken Dharma Beach Club ise mavi bayraklı plajı ile gelen ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Gün boyu en popüler müziklerin çalındığı beach club’lar, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Lezzetli Bir

Tatil

Çoğunluğunu otlu yemekler ve zeytinyağlıların oluşturduğu Çeşme mutfağında, birbirinden lezzetli balıklar da bulunmaktadır.

İzmir kumrusu, sakız reçeli, kalamarı, ıstakozu, ahtapotu, zeytinyağlı enginarı, lokma tatlısı, radika salatası ve sakızlı tatlıları ile bilinen Çeşme Mutfağı, ziyaretçilerine unutulmaz bir ziyafet sunmaktadır.

Deniz börülcesi, kuşkonmazı, beybi enginarı, cibezi, sarmaşık otu, arap saçı ve turp otu gibi binbir çeşit şifalı ot ile yapılan yemekleri ile de Çeşme’ye gelen turistleri unutulmaz lezzetlerle ağırlar.

Birbirinden lezzetli Çeşme otları ile kendine has yapılmış yemekleri tadıp bu destinasyonda popüler olan tatlıları deneyimlemek için; Asma Yaprağı, Kapari Bahçe, İmren ve Veli Usta’yı listenize ekleyebilirsiniz.
Çeşme

Marina

400 tekne kapasitesi ile Çeşme’nin en büyük marinası olan Çeşme Marina, tekne sahiplerine sunduğu hizmetlerle de beğenileri topluyor.

HİZMETLER
24 saat palamar hizmeti, 24 saat güvenlik ve cctv, 16 amp’den 400 amp’e elektrik çıkışı, temiz su, 24 saat akaryakıt (lukoil), sintine ve atık su arıtma istasyonu, 80 tonluk travel lift, 20 tonluk tekne taşıyıcı, 100 tekne kapasiteli çekek alanı, yat bakım ve onarımı, yat market, 42 kanallı tv sistemi, restoranlar, barlar ve cafeler, yat kulüp, fitness, çamaşırhane ve bulaşıkhane, süpermarket, yüzme platformu, butik otel, havuz, dalgıç hizmeti marinanın sahip olduğu ayrıcalıklar arasındadır.Port Alaçatı

Marina

80 tekne kapasitesi olan Port Alaçatı Marina, tekne sahiplerine sunduğu ayrıcalıklarla onlara mükemmel bir hizmet sunuyor.

HİZMETLER
100 tonluk travel lift, 24 saat palamar hizmeti, 24 saat güvenlik hizmeti, 24 saat kameralı kayıt sistemi, yat bakım ve onarımı, 80 tekne kapasiteli çekek alanı, port evlere palamar hizmeti, dalgıç hizmeti, dalış hizmetleri, elektrik ve su hizmeti, atık alım tesisi, akaryakıt istasyonu, duş, tuvalet ve çamaşırhane, yat market, restorant, bar ve cafe, butik otel, havuz ve deniz hizmetleri sunmaktadır.
Setur

Marina

180 adetlik tekne kapasitesi ile çeşmenin en büyük ikinci marinası olan Setur Marinas, kullanıcılarına ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor.

HİZMETLER
Elektrik, su, telefon, kablosuz internet, otel içerisinde engelli hijyen, otopark, yangın erken uyarı ve söndürme cihazı, yakıt istasyonu, atık toplama tesisleri, demirleme, tekne servisi, güvenlik hizmeti, güvenlik kamerası, yeme ve içme, hastane, otel, eczacılık, çamaşır yıkama alanı, gıda pazarı, chandlery, otel içinde mağazalar, otel içinde restoran ve cafe, otelin içinde bar, atm, otel içerisinde tenis kortu, otel marinanın tekne sahiplerine sunduğu ayrıcalıklar arasındadır.
Hayalinizdeki Tatil için

Şu An Rezervasyonunuzu Yapabilirsiniz.

WhatsApp RezervasyonTelefon Rezervasyon

MAIA HOTEL

Maia Hotel Ayasaranda olarak konuklarımızın tüm ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak güvenli ve rahat bir konaklama yapmalarını sağlamaktayız.

Daha Fazlası...

MAIA TINY HOUSE

Eşsiz bir tatil sizi bekliyor. Alışık olduğunuzun ötesinde bir deneyim. Doğa ile baş başa, küçük alanda büyük mutluluklar yaşayarak unutulmaz anlar biriktirebilirsiniz. Huzurun yanı başında Maia Tiny House farkı ile.

Daha Fazlası...

MAIA DÜĞÜN & DAVET

Tüm davetlilerinize özel bir deneyim yaşatmayı hedefleyen ekibimiz sayesinde tüm gününüzü gerek mekânsal gerek hizmet anlamında kusursuz olması adına hazırlıyoruz.

Daha Fazlası...
Maia Hotel Ayasaranda

Rezervasyon

Amacımız, tatilinizi unutulmaz kılmak. Çeşme'nin eşsiz sahili ve denizi ile unutulmaz bir tatil sizi bekliyor.
Maia Hotel Çeşme Ayasaranda' da sizler de yerinizi ayırtın.

WhatsApp Rezervasyon Telefon Rezervasyon